Background Image

Kiropraktika

Ravi on näidustaud kaela-, selja – ja liigesvalude, selgrookõveruste (skolioos, küfoos, lordoos), peavalude, väsimuse, madal energiataseme, spordi- ja töö- traumade, siseorganite funktsionaalsed häired – sagedamini esinevad koliidid, koletsüstiit, pankreatiit, neeruvaje ning palju muud, samuti ka liigesvaevused jäsemetes, menstruatsiooni – ja rasedusest tingitud seljavalude puhul.

Kiropraktika meetoditega mõjutatakse: lülisammast, jäsemeid, lihaseid, fastsiat, periosti, siseorganeid, perifeerse närvisüsteemi elemente ja nende kaudu ka kesknärvisüsteemi. Iga lülisamba lüli (kokku on 33-34 lüli) on vastutav siseorganite seisundi eest. Kui mõni lüli on nihkunud, siis on see ühe või teise haiguse põhjus. Kiropraktika ravib nii sümptomeid kui ka põhjust.

Kiropraktika kasutab järgmisi tehnikaid: manipulatsioon, mobilisatsioon, traktsioon ja lihas-energeetilised tehnikad

Diagnoos pannakse luustiku ja lihastiku erinevate võtmepiirkondade pehmete kudede rohkearvuliste lokaalsete patoloogiliselt muutunud tsoonide palpeerimise teel ning aitab välja selgitada toimunud muudatusi ja nende korrigeerimise vajalikkust. Eriti oluline on pehmete kudede (naha, nahaaluse sidekoe, sidekirme, lihase- ja kõõlusekoe, luuümbrise jne) palpeerimine kihtide kaupa.

Kiropraktika omab vaid temale iseloomulikku teadus-teoreetilist tõlgendust ning spetsiaalseid ravi- ja diagnostikameetodeid – see on käte abil ravimise võtete süsteem, mille abil võib piisavalt efektiivselt vabaneda haigustest või teistest muutustest selgroos, liigestes, lihas- ja sidekudedes, siseorganites, koljus, selja- ja peaaju membraanis, kraniaalnärvides. Selle meetodi peamine väärtus seisneb võimaluses lahendada paljusid probleeme, mis ei ole teiste, sealhulgas medikamentoossete vahenditega kõrvaldatavad. Sel juhul ei ole patsiendil tarvis kulutada raha kallitele ravimitele, mille tülikas manustamine ei anna soovitud effekti ning võivad sageli organismi hoopiski kahjustada.

HINNAKIRI

Armas klient! Kui oled otsustanud valida meiepoolt pakutava teenuse ja külastad meid esmakordselt, siis on vajalik täita anomneesileht, et saaksime paremini koos veenduda valitud teenuse sobivuses Sinule. Vali allpool endale sobiv anomneesilehe täitmise viis.

  • Anomneesilehe saab täita digitaalselt e-vormina.
  • Anomneesilehe saab täita enne seansi kohapeal. Varu selleks pisut aega ning tule kohale 10 min. varem.