Pea- ja õlavöötmemassaaž
Peamassaaž ehk Champi on üks vanimatest teadaolevatest raviteraapiatest India iidsest Ajurveda rahvameditsiinist, mis õpetab enda eest hoolitsema ning haigusi ennetavalt elama. Champissage’i praktiseeritakse üle Euroopa India peamassaaži nime all alates 1970. aastatest, mil see Euroopasse toodi.
Massaaž algab õlavöö piirkonnast, hõlmates ka käsivarsi, kaela, pead ja näo piirkonda. Kasutatakse peas asuvate punktide (Marmapunktide) mõjutamist.
Massaaži võib teostada nii õliga kui ka ilma õlita. Massaaži võib teha istuvas, selili- või kõhuli asendis.
Peamassaaž marmapunktide mõjutamisega stimuleerib keha enda loomulikku tervendamisvõimet ning keha ja hinge harmooniat. Massaaži tulemusena paraneb juuste tervislik seisund, väheneb juuste väljalangemine, aeglustuvad vananemiaprotsessid näonahas, aktiviseerub vereringe, alaneb peavalu, väheneb silmade väsimus ja tinnitus kõrvades, alaneb lihaspinge kaela- ja õlavöötme piirkonnas.
Suurima efekti annab massaažikuur: 7-10 seanssi 1-2 korda nädalas, seejärel kahekuuline paus ja järgmised 7-10 seanssi 1-2 korda nädalas.
Teadmiseks:
Pea- ja õlavöötmemassaaž on sügavalt lõõgastav ja väga nauditav teraapiaseanss. Oodata ei ole tugevat mudimist, mida traditsiooniliselt massaažiga seostatakse. Liigutused on pigem silitavad või punktidele vajutavad, sekka hõõrumist ja juuste õrna sikutamist.
Enne seanssi on soovitatav palju juua, sest toksiinid hakkavad massaaži tulemusel liikuma ja nii on neid kergem välja uhta.
Massaažist on rohkem kasu, kui juustes ei ole eelnevalt juustesse jäetavat palsamit või lakki. Soovitav ei ole kasutada massaažile tulles tugevat meiki ja puuderkreemi.
Pikkade juuste puhul on hea kaasa võtta juukseklõps. Pane selga lihtne kerge maika. Peale seanssi hoia pea soojas ja pane õue minnes müts pähe. Peale massaaži 2 h ei ole soovitav juukseid pesta.
Näidustused:
- Stress, ärevus, rahutus
- Väsimus
- Unetus
- Pea verevarustuse häired, peavalud, migreen
- Silmade väsimine, tursed
- Kuulmishäired, tinnitus
- Nohu ja nina kõrvalurgete probleemid
- Juuste ja peanaha probleemid (hallinemine, väljalangemine, haprad juuksed)
Vastunäidustused:
- Põletik, palavik
- Suured ajuvereringehäired
- Epilepsia
- Kõrge vererõhk (160 ja enam)
- Hiljutine operatsioon
- Algav migreenihoog
- Alkoholijoove
Ettevaatust nõuavad (kindlasti teatada):
- Glaukoom
- Migreenid
- Kasvajad
- Raseduse I trimester
- Luuhõrenemine
- Kaelalülide probleemid
- Sünnimärk peapiirkonnas
Marmateraapia omab ayurveda teraapiates tähtsat osa. Sellega on võimalik abistada paljude tervisehäirete puhul. Õige marmade mõjutamise korral on võimalik kutsuda esile muudatusi organite funtsioonides ja keha struktuurses seisundis. Samuti võib teadlikult tugevdada organismi füüsilise ja mentaalse energia voogu, mis on nõrgenenud või kaotanud õige liikumissuuna.
Marmad on eluenergia ehk prana keskused (tinglikud punktid ehk ühenduskohad), kus ühilduvad mitmed füüsilise- ja eeterkeha struktuurid - lihased (mamsad), veresooned (sirad), kõõlused (snajud), luud (asthid), liigesed (sandhid) ning informatiivsed kanalid (sthulad) ja energeetilised kanalid (nadid). Marmad töötavad nagu energeetilised klapid, mis on võimelised avama ja sulgema energia voogu ning suunama seda keha erinevatesse piirkondadesse. Marmade mõjutamisel võib suunata energiat blokeeringute likvideerimisele, tugevdada energia liikumist või avada sulgenud energia reserve, sidudes neid tugevamate elu ja looduse jõududega. See teebki marmateraapiast olulise energeetilise tervendamise vahendi.
Marmade seisund on oluline, sest nendesse piirkondadesse kehal toimub toksiinide, stresside ja negatiivsete emotsioonide kogunemine ning need võivad sinna jääda aastateks. Väljenduda võib see valulikes haistingutes või põletikulistes protsessides nendes piirkondades enne, kui haiguse sümptomid väljenduvad täiel määral.
Marmateraapia on näidustatud nii täiskasvanutele, kui lastele. Protseduride arv oleneb patsiendi tervislikust seisundist, enamasti 10-15 seanssi.
Vastunäidustuseks on ägedad nakkushaigused, akuutsed seisundid, rasedus.
Broneeri aeg peamassažile Angela juurde telefonil 56 992 458