Background Image

Kaaniteraapia

Hirudoteraapia on vana-aegne loodusravimeetod, mille ajalugu ületab tuhandeid aastat. Meditsiiniliste kaanide kasutamine on üheks võimaluseks kasutada looduse poolt pakutavat.Kaanide tervendamise võti on kaanisülg, tänu millele on kaanid suutnud aidata inimesi läbi sajandite. Kaanide süljes leiduvad bioloogiliselt aktiivsed aineid, mis sattudes inimese verre, avaldavad turse, valu ja põletikuvastast toimet. Samuti vähendavad vere hüübivust, normaliseerivad vererõhku, alandavad lipiidide ainevahetust, reguleerivad kolesteroolitaset, mõjuvad ergutavalt vereloomele ning tugevdavad immuunsüsteemi. Kaaniteraapia parandab inimese vere kvaliteet, mis omakorda loob paremat tervist.

Näidustused: 
Südame veresoonkonna haigused
Hingamisteede haigused
Mao- seedetrakti haigused
Tugi- ja liikumisaparaadi haigused
Kirurgilised haigused
Neuroloogilised haigused
Kuse- ja suguelundi haigused
Nahahaigused
Kõrva-nina-kurguhaigused
Silmahaigused
Endokriinsüsteemi haigused
Stomatoloogia

Vastunäidustused:
Hemofiilia
Madal hemoglobiin
Pahaloomuline kasvaja
Tugev põletik ja palavik

PATSIENDI MEELESPEA KAANIRAVIS

Tunne seansi jooksul ja teraapia kestus:

Hetkel kui kaan pannakse peale on tunda midagi sääse hammustusega sarnast. Kaanid võivad kehal asuda 20 kuni 90 minutit. Teraapiline ravikuur määratakse individuaalselt ning koosneb 3- 10 seansist. Päevas võib teha vaid ühe seansi, mille arvu ja perioodilisuse üle otsustab terapeut.

Pärast seansi:

Side, mis peale kaane peale pannakse, koosneb haavamaterjalidest ja plaastritest. Kuni verejooks peatub, tuleb sidet vastavalt vajadusele vahetada, sõltuvalt verejooksu intensiivsusest. Kuni kestab kasvõi vähene veritsus, tuleks kasutada haavaplaastreid. Ristluu osale pandud kaanide puhul on mugav ja turvaline kasutada Tena-püksmähkmeid.

Tähtis meeles pidada:

 • Hirudoteraapia on tõsine protseduur, mis nõuab patsiendilt erilist tähelepanu ja tõsist suhtumist.
  ● Esimeste raviprotseduuridega kaasneb aktiivsem verejooks haavadest, mis võib kesta 2 kuni 28 tundi. Sellisel juhul tuleb vahetada sidet mitu kord päevas.
  ● Kohas, kus asusid kaanid, võib tulla turse, palavik, valu, verejooks kuni 48 tundi, nahakihelus, nahapunetus, paistetus. Samuti temperatuuri kõrgenemine, vererõhu kõrgenemine või madaldumine, nõrkus, külmavärinad jne. oluline on juua rohkelt vedelikku(taimeteed, puhast vett)
  ● Organismi individuaalsed erisused võivad samuti tekitada reaktsiooni, mis väljendub vanade latentselt kulgevate põletike ägenemises. Pole vaja seda karta, sest kõik ülalnimetatu on kaanisülje toime tulemus, mis läheb üle 2- 3 päeva pärast.
  ● Võib käia duśi all, kuid vanni võtmine ja (leili)saunas või basseinis käik on lubatud vaid pärast verejooksu täielikku peatumist.
  ● Ravikuuri kestel tuleb pidada psühholoogilist ja füüsilist rahu.
  ● Kaanide panemise kohti ei tohi kõvasti sügada, et vältida infektsiooni sattumist haava. Naha kiheluse kergendamiseks võib puhastada haava nõrga piirituse- või soolalahuse, saialilletintuuri või Traumeeli salviga (apteegis).

Ravi jooksul on keelatud:

 • Pruukida alkoholi
  ● Käia (leili) saunas või basseinis ja füüsilises treeningus verejooksu kestel
  ● Kasutada parfümeeriat seansi päeval

NB! Kaanidega nakatamine on välistatud. Kaaniraviks kasutatakse biovabrikus kasvatatud kaane. Kaane kasutatakse üks kord. Kasutatud kaanid hävitatakse. Pärast hirudoteraapia läbiviimist sagedamini tekkib lümfisõlmede suurenemine ja kaanipanemiskohtade sügelemine. Sellel juhul tuleb rakendada vastavaid hügieenilisi abinõusid. Haavu võib puhastada viina või õunaäädika nõrga lahusega samuti apteekides pakutavate des vahenditega.

HINNAKIRI

Armas klient! Kui oled otsustanud valida meiepoolt pakutava teenuse ja külastad meid esmakordselt, siis on vajalik täita anomneesileht, et saaksime paremini koos veenduda valitud teenuse sobivuses Sinule. Vali allpool endale sobiv anomneesilehe täitmise viis.

 • Anomneesilehe saab täita digitaalselt e-vormina.
 • Anomneesilehe saab täita enne seansi kohapeal. Varu selleks pisut aega ning tule kohale 10 min. varem.